Asystenci Osób Niepełnosprawnych zatrudnieni w Projekcie to wysoko-wykwalifikowani specjaliści, którzy przeszli wiele szkoleń oraz kursów, by móc w pełni profesjonalnie i w możliwie najbezpieczniejszy sposób wykonywać swoją pracę. To eksperci, dzięki którym niepełnosprawni mieszkańcy Białegostoku mają możliwość pełnego uczestnictwa w życiu społecznym i zawodowym, a tym samym mogą poprawić ogólną jakości własnego życia. To także ludzie, którzy cechują się dużą empatią, zrozumieniem i otwartością na problemy dnia codziennego osób z niepełnosprawnością. Ponadto różnorodne zainteresowania asystentów czynią z nich osoby niezwykle ciekawe do rozmów, a ich towarzystwo to po prostu czysta przyjemność.


Głównym zadaniem Asystenta Osoby Niepełnosprawnej jest dążenie do tego, aby wszystkim mieszkańcom Białegostoku w równym stopniu żyło się komfortowo, przyjemnie i co najważniejsze bezpiecznie. By każda osoba, bez względu na rodzaj dysfunkcji mogła realizować swoje plany i spełniać się w codziennym życiu. Do czego często wystarczy jedynie pomocna dłoń.


Toteż Asystenci Osób Niepełnosprawnych pełnią swoistą funkcję kompensacyjną, starając się zminimalizować trudności w funkcjonowaniu wywołane niepełnosprawnością. Ich kardynalnym zadaniem jest ułatwienie w dostaniu się do najtrudniej dostępnych miejsc, a także pomoc w wykonaniu wszelkich czynności, które osobie z niepełnosprawnością mogą sprawiać trudność.

 

Powyższe cele osiągane są poprzez:

  • zwiększenie mobilności osób z niepełnosprawnością przez udzielenie im pomocy w dotarciu do różnych miejsc,
  • udzielenie pomocy w załatwianiu spraw codziennych,
  • pomoc w organizacji najbliższego otoczenia,
  • uatrakcyjnienie życia towarzyskiego i jakości spędzania czasu wolnego,
  • pomoc w wyjściu z domu w celu nawiązania kontaktów i współpracy z ośrodkami pomocy społecznej, organizacjami pozarządowymi oraz innymi instytucjami wsparcia osób z niepełnosprawnością.

 

Jeżeli nie chcesz dalej czuć, że Twoja sprawność stanowi ograniczenie, po prostu zamów asystenta!

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w polityce plików cookies.

Zamknij